Girişimci

Girişimci - Entrepreneur Kimdir

Girişimci kelimesi Fransızca “entre” ve “prentre” kelimelerinden oluşmaktadır ve girişimci anlamına gelir. Girişimci, sorumluluk ve risk alabilendir. Girişimci olabilmek için;

Bir fikrin zamana uygun olması, Güçlü ve yönlendirici kişiliğin olması, Büyük bir inovasyon yeteneğine sahip olmalıdır.

Gökhan Yıldırım Amerika’nın Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı International Visitor Leadership programında Türk pasaportuyla Avusturya’nın en başarılı girişimcisi seçilmiştir.

“Eğer dünya değişecekse bunu mutlaka girişimciler yapacaktır”

Hackathon, Türkiye

Gökhan Yıldırım, 2017 yılında Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstütüsü başkanı sıfatıyla Bilgi Üniversitesi ve diğer kuruluşlar ile beraber Türk girişimciler ile Hack the City (Şehri Parçala) üç gün süren bir Hackathon düzenlemiştir. 7 ile 70 arasındaki katılımcılar arasından sürdürülebilir ve akıllı şehirlere dair en iyi projeler seçilmiş ve değerlendirilmiştir.

Girişimciler

Kurucu başkanımız kendisi de bir girişimci olduğu için girişimciliğe önem vermektedir. Eğer bir girişimciyseniz, bir fikriniz, bir projeniz, bir ürününüz varsa ve bunları sunacak, geliştirecek, beyaz yatırımcılar gibi destekçiler arıyorsanız REVIESTA ile irtibata geçebilirsiniz.

Yatırımcılar

Eğer yatırımcıysanız ve Türkiye’deki milli girişimcilere destek vermek istiyorsanız inisiyatifimize üye olarak bünyemizdeki girişimcilere ulaşabilirsiniz.