Doğanın kaynaklarını tüketmeden, kendi kendisini yenilemesine izin vermesinisağlayan projeler üretmektir. Bunun için Mathis Wackernagel’in geliştirdiği„The Ecological Footprint“ yöntemi kullanılmaktadır.

Size uygun olan her türlü çevre ekipmanının teminini sağlamakta, tesis kurulmasıve işletilmesi gibi konularda da deneyimli firmalarla ve akademisyenler ile beraber çalışmakta, soru ve sorunlarınıza en kaliteli ve ekonomik çözümleri sunmaktayız.

  • Çevre Teknolojileri
  • Çevre ve Enerji Yönetimi
  • Teknik Gezi ve Konferans

Bu hizmetleri Almanya, Avusturya ve İsviçre’de bulunan beraber çalıştığımız
konusunda uzman ve tecrübeli firmaların desteğiyle gerçekleştiriyoruz.

Çevre Teknolojileri

Size uygun olan her türlü çevre ekipmanının teminini sağlamakta, tesis kurulması ve işletilmesi gibi konularda da deneyimli firmalarla ve akademisyenler ile beraber çalışmakta, soru ve sorunlarınıza en kaliteli ve ekonomik çözümleri sunmaktayız.

Belediyeler ve özel işletmeler için atık yönetimi sistemi oluşturmanın yanı sıra sistemin işletilmesi de dahil olmak üzere her safhada en son teknolojiye ve yasal düzenlemelere bağlı kalarak en ekonomik çözümleri sizler için sunmaktayız. 

Bu hizmetleri Almanya, Avusturya ve İsviçre’de bulunan beraber çalıştığımız konusunda uzman ve tecrübeli firmaların desteğiyle gerçekleştiriyoruz.

Çevre ve Enerji

Çevre Yönetim Sistemleri

EMAS III “eco-management and audit scheme” Avrupa Birligi icinde kullanilan cevre yönetimi sistemidir. Amaci cevre koruma adimlarinin sürdürülebilir iyilestirilmesidir. Madde ve enerji sistem proseslerindeki ekonomik ve ekolojik zayif kisimlarin tespit edilip iyilestirilmesi.

Enerji Verimliligi

  • Sanayiide enerji verimliligi
  • Konutta enerji verimliligi – Pasif Ev sistemleri
  • Trafikte enerji verimliligi

Atık & Hammadde Yönetimi

Avrupa Birliğinde Atık yönetimi belirli yasalar ve düzenlemeler gereğince gerçekleştirilmektedir.

  • Atıkların cevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltma
  • Emisyonların asgari düzeyde tutulması
  • Kaynakların koruması ve gelecek nesiller için tehlike arz etmemesi

Teknik Gezi

Örnek tesislerin sizlere bizzat gösterilmesinin aklınızda oluşabilecek bütün soruları cevaplandırmak açısından daha etkili olabileceği kanısındayız. Bu bağlamda seminerler ve geziler düzenlemekte, bunu yaparken de tüm uçak, otel, transfer hizmetlerinin en iyi ve en hesaplı şekilde organize edileceği tur şirketleri ile çalışmaktayız.

Ayrıca Türk ve Avusturya üniversitelerinin sempozyumlarına deneyimli akademisyen kadromuzla konuşmacı olarak katılmakta, tüm know-how ve bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmaktayız. İlerisi için ise eğitim ve sertifika programlarının da içinde bulunacağı kurslar gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

İş Ortakları

ACT – Austrian Clean Technology (Avusturya Temiz Teknolojileri Derneği)
is the Austrian competence center for environmental and energy technology and for environmental services. The main purpose of this competence center, founded by the Life Ministry and the Chamber of Commerce in June 2008, is to coordinate and dynamically develop the measures set down in the Masterplan for environmental technology.

Contact information: www.act-center.at